Loovus on peidus meist igas ühes. Ka selles, kel on mõnikord raske ennast loovusega seostada. Selleks, et olla loov, ei pea olema kunstnik traditsioonilises mõttes - nii nagu me oleme harjunud kunstnikust mõtlema. Piisab sellest, kui olla oma elu kunstnik ja nautida käsil olevaid loovaid protsesse.
 
" The purpose of art is washing the dust of daily life off our souls. "   -  PICASSO
 
Just protsess on see, mis aitab jõuda iseendani, aitab avastada oma "mina" ja nagu ütleb
Picasso - pesta oma hingelt maha igapäevane tolm. Pühkides oma hingelt maha igapäevase tolmu, jõuame lähemale oma alateadvusele ja seal peituvale. Kuigi igaühe teekond oma alateadvuseni on erinev, võimaldavad loovteraapilised harjutused läbida seda teekonda turvaliselt nii üksi kui grupis. 

Näiteks aitavad need:
  • saada teadlikuks oma sisemistest protsessidest ja jõuda selgusele iseendas;
  • õppida ära tundma ja juhtima oma emotsioone;
  • otsida probleemile lahendust;
  • toetada julgust ja enesekindlust;
  • maandada stressi  ja parandada meeleolu;
  • toetada spontaansust ja lõõgastumist;
  • arendada loovust.

Oma nõustamistöös kasutan loovus- ja kunstipõhiseid meetodeid kombineerituna meelerahu harjutustega. Tegevuse pole oluline mitte kunstiline tulemus, vaid loomeprotsess.

Loovtegevus on keel, mis võimaldab suhtlust ka neil, kes on kõnetud või kellel on sõnaline eneseväljendus piiratud. Loovtegevused toimuvad turvalises keskkonnas ja individuaalselt ning lähtuvad kliendi kui oma elu eksperdi vajadustest. Grupis osalemine toimub alati eelneval kokkuleppel.

Soovi korral vaatame üle ka toitumise, kui samuti ühe vaimse tervise mõjutaja.

Toetan kliendi iseendale väärtuse loomise protsessi ja olen mõistvaks kaaslaseks sellel loovate muutuste teekonnal. 

Kliendi loal on  avaldan ühe arvamuse:
"Ma ei arvanud sellest loovteraapilisest lähenemisest alguses midagi. Mõtlesin, et lihtsalt joonistan seda teemat, mis mulle ette anti. Aga ma olen täiesti hämmeldunud sellest, mis lõpuks välja tuli. Kogu minu hingevalu oli pildis. Ma ei olnud seda kõike enne niimoodi osanudki näha. Pildi terapeutiline analüüs aitas  ka mõtteid oma peas selgemaks saada. Julgen seda tõsiselt kõigile soovitada!"
Madis, 28 a