" The purpose of art is washing the dust of daily life off our souls. "   -  PICASSO  

Selleks, et olla loov, ei pea olema kunstnik traditsioonilises mõttes - nii nagu me oleme harjunud kunstnikust mõtlema. Piisab sellest, kui olla oma elu kunstnik ja nautida käsil olevaid loovtegevuse protsesse.

Just protsess on see, mis aitab jõuda iseendani, aitab avastada iseennast ja nagu ütleb Picasso - pesta oma hingelt maha igapäevane tolm. Seda teekonda toetavad  erinevad teraapilised visuaalkunsti harjutused, 

Näiteks aitavad need:

  • toetada julgust ja enesekindlust;
  • maandada stressi ; 
  • parandada meeleolu;
  • toetada spontaansust;
  • arendada loovust;
  • toetada lõõgastumist.

Materjalide valik sõltub nii harjutuse iseloomust, kui ka kliendi eelistustest: värvid, ajalehed, paberid, liimid, pliiatsid, vildikad, vill, looduslik taimne materjal, savi, liiv,  jne. 

Harjutuste tegemine toimub individuaalselt ja turvalises keskkonnas. Grupis osalemine eelneval kokkuleppel.

Oma  nõustamistöös kasutan loovus- ja kunstipõhiseid meetodeid ja ning vajadusel meelerahu harjutusi. Soovi korral vaatame üle ka toitumise, mis samuti on üks oluline tervise mõjutaja.

Toetan kliendi kui iseendale väärtuse looja protsessi ja olen mõistvaks kaaslaseks sellel loovate muutuste teekonnal.  


"Ma ei arvanud sellest teraapilisest joonistamisharjutusest alguses midagi. Mõtlesin, et lihtsalt joonistan. Aga ma olen täiesti hämmeldunud sellest, mis lõpuks välja tuli. Julgen seda tõsiselt kõigile soovitada!"
Madis, 28 a